Akcja Katolicka

ak

CZYM JEST AKCJA KATOLICKA?

Akcja Katolicka to stowarzyszenie ludzi świeckich w Kościele (tzw. laikat), którzy świadomie i aktywnie włączają się w pracę duszpasterską działając w ścisłej jedności z hierarchią Kościoła.

AKCJA KATOLICKA REALIZUJE SWÓJ CEL PRZEZ :

a) pogłębianie życia religijnego i kulturalnego,oraz ukierunkowanie na działania apostolskie

b) przenikanie wartościami ewangelicznymi życia społecznego

c) zajmowanie stanowiska w sprawach publicznych Kościoła, a zwłaszcza reagowanie na zagrożenia wiary i   moralności chrześcijańskiej

d) kształtowanie działaczy katolickich i wychowanie ich do aktywności w życiu społecznym, gospodarczym, kulturalnym i politycznym


POCZĄTKI TWORZENIA PARAFIALNEGO ODDZIAŁU AKCJI KATOLICKIEJ W KOBYLANACH


19 lutego 2010 r. z inicjatywy ks. Proboszcza Bolesława Koniecznego odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne na które przybyło 25 osób. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z istotą Akcji Katolickiej i odpowiedzialnością jak się wiąże z przynależności do tego stowarzyszenia jej organizacją, rolą w ewangelizacji oraz podstawowymi elementami statutu Akcji Katolickiej.

Na kolejnym spotkaniu formacyjnym, na który przybyło 15 osób zdecydowanych do wstąpienia w szeregi Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Kobylanach, zostały przeprowadzone wybory na prezesa Zarządu POAK oraz wypełniono ankiety personalne z 3 kandydatami. Protokół głosowania został przekazany przez ks. Proboszcza do DIAK w Przemyślu, aby dekretem z dnia 15 maja 2010 r. powołać do istnienia POAK Archidiecezji Przemyskiej Parafii Kobylany pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego też dnia mianowanie na prezesa z rąk abp. Józefa Michalika otrzymała pani Maria Solińska. Natomiast wszyscy członkowie otrzymali legitymacje członkowskie na uroczystej Mszy Św., która odbyła się 18 maja 2010 r. w Kobylanach.


ZACHĘTA DO WSPÓŁPRACY:

  • jeśli chcesz pogłębić swoją wiarę i być za nią odpowiedzialnym
  • jeśli chcesz bezinteresownie służyć Bogu, Kościołowi,Kapłanom.parafii i małej ojczyźnie
  • jeśli chcesz podzielić się czymś ciekawym-masz ciekawe propozycje, czy tematy

PRZYJDŹ NA NASZE SPOTKANIE W PIERWSZĄ ŚRODĘ MIESIĄCA.

ZOBACZYSZ, POSŁUCHASZ, PAMIĘTAJĄC O NASTĘPUJĄCEJ ZASADZIE:

TRZEBA POZNAĆ-BO OD POZNANIA ZACZYNA SIĘ MIŁOŚĆ DO KOGOŚ, LUB DO CZEGOŚ.