VII NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Pragniemy zachęcić do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.
 2. W tym tygodniu /26.02./ przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40 dniowy Okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Obowiązuje on wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast ilościowy tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. W miarę możliwości wstrzemięźliwość powinni zachować wszyscy.
 3. W Środę Popielcową w Kobylanach Msza św. o godz., o 7.45. dla SP Kobylany i 18.00. W Draganowej i w Makowiskach o godz. 16.30. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu, jako znak łączności z całym Kościołem.
 4. We środę po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
 5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Makowiskach w środę po Mszy Świętej, w Draganowej w czwartki bezpośrednio po Mszy Świętej, a w Kobylanach w piątki po Mszy Świętej. Za udział w tym nabożeństwie zyskuje się odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać również w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O dobry i najsłodszy Jezu…”.
 7. Gorzkie Żale w Draganowej i Makowiskach w niedziele po Mszy Świętej. Natomiast w Kobylanach po Mszy Świętej o godz. 11.00.
 8. Zbiórka dla ministrantów we wtorek po Mszy św.
 9. W czwartek po Mszy św. kolejne spotkanie oazy dorosłych.
 10. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości udzielenia sakramentu bierzmowania, szczególnie rodzicom młodzieży bierzmowanej dzięki ofiarności, których mogliśmy zakupić nową kadzielnicę.
 12. Bóg zapłać rodzinom za sprzątanie kościoła. Prosimy o podjecie tego trudu kolejne rodziny.