UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dzisiaj kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. Składka przeznaczona na rzecz naszego kościoła.
 3. Spowiedź św. przed końcem roku szkolnego i Bożym Ciałem codziennie przed Mszą św.
 4. W środę /19.06./ Msza św. na zakończenie roku szkolnego w Kobylanach i Makowiskach o godz. 8.00, w Draganowej o 9.00.
 5. W czwartek /15.06./ Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. w następującym porządku Kobylany: 8.00 i 11.00 nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. W Draganowej o 9.00, w Makowiskach o 9.30.

Procesje odbędą się w każdym z kościołów. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w Kobylanach w koło kościoła: 1 – Sulistrowa, 2 – Wolica, Zagrody i domy za stadionem, 3 – Myszkowskie i rodziny od lasu, po stronie cmentarza aż do ronda i w stronę  Łęk, 4 – Pozostałe rodziny.  W Makowiskach – każdy okręg przygotowuje swój ołtarz. Prosimy o włączenie się w przygotowania, a osoby, którym obowiązki lub zdrowie na to nie pozwala, aby wsparły tę sprawę finansowo.

Przez całą oktawę procesje w Kobylanach po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami, dzieci komunijne w swoich strojach.  Prosimy o przygotowanie także obrazów, figur i feretronów.

W związku z pojawiającymi się głosami, aby zmienić przygotowujących ołtarze bardzo prosimy o zgłaszanie sugestii do księdza Proboszcza.

 1. Wzorem lat poprzednich proszę o pomoc Straż Pożarną.
 2. W niedzielę procesja będzie po Mszy św. o 11.00.
 3. W czwartek będzie wyjazd do Rzeszowa na koncert Jednego Serca, Jednego Ducha. W Kobylanach przy kościele o 16.30, w Draganowej o 16.35, w Makowiskach o 16.45. Powrót do Kobylan około 24.00. Koszt około 25 zł.
 4. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. Abp Adam Szal.
 5. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Marek Dziedzic i Magdalena Hućko /II/.
 6. Bóg zapłać rodzinom za sprzątanie kościoła. Prosimy o podjecie tego wyjątkowego trudu kolejne rodziny z Sulistrowej.