V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „C”

 

 

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 2. W tym tygodniu w naszej parafii będziemy przeżywać nabożeństwo drogi krzyżowej po ulicach naszych miejscowości. W piątek o godz. 16.30 w Makowiskach i Draganowej. W sobotę o 17.00 w Kobylanach. Prosimy o przygotowanie trasy a Straż pożarną o jej zabezpieczenie.
 3. W czwartek w naszej parafii spowiedź wielkopostna.
  Kobylany od 11.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00.
  Draganowa od 11.00 do 12.00 i od 16.30 do 17.30;
  Makowiska od 11.00 do 12.00 i od 16.30 do 17.30.
 4. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową. Na Mszach św. odbędzie się obrzęd poświęcenia palm.
 5. W dniach od 12 do 14 kwietnia 2019 roku odbywa się XXVI Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej w Dukli. W sobotę 13 kwietnia 2019 roku o godz. 13.00. w ramach tego spotkania odbędzie się spotkanie modlitewne na granicy polsko – słowackiej w Barwinku, pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha budujemy Europę Ducha. Proklamacja Dekalogu i Koronka do Miłosierdzia Bożego”.
 6. Stowarzyszenie „Miłość i Odpowiedzialność” Oddział Przemyski, we współpracy z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin AP oraz wieloma katolickimi Stowarzyszeniami i Ruchami działającymi na terenie naszej Archidiecezji, organizuje w Przemyślu w dniu 27 kwietnia 2019 roku /sobota/ „Marsz Świętości Życia”. Szczegóły na plakacie.
 7. Zgodnie z polską tradycją do dzisiejszej niedzieli zasłaniamy krzyże i obrazy w kościele.
 8. Bóg zapłać rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Prosimy o podjecie tego wyjątkowego trudu kolejne rodziny.
 9. W zakrystii są do nabycia Wielkanocne Paschaliki w cenie 7 złotych.
 10. 14 marca 2019 w Niedzielę Palmową odbędzie się XI edycja „Krośnieńskich Pół Nadziei”. Uczniowie przed i po Mszy św. będą zbierać pieniądze na krośnieńskie hospicjum. Każdy ofiarodawcy otrzyma w zamian kwiat żonkila.
 11. Intencje modlitewne:
 • Ogólna: Za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.
 • Diecezjalna różańcowa: O umiejętność pełnienia uczynków miłosierdzia płynącą z przeżycia Zmartwychwstania Pańskiego.