VIII NIEDZIELA ZWYKŁA „C”

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Pragnę zachęcić do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.
 2. W tym tygodniu /06.03./ przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40 dniowy Okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Obowiązuje on wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast ilościowy tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. W miarę możliwości wstrzemięźliwość powinni zachować wszyscy.
 3. W Środę Popielcową w Kobylanach Msza św. o godz., o 8.00. dla SP Kobylany i 18.00. W Draganowej i w Makowiskach o godz. 16.30. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu, jako znak łączności z całym Kościołem.
 4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Makowiskach w środę po Mszy Świętej, w Draganowej w czwartki bezpośrednio po Mszy Świętej, a w Kobylanach w piątki po Mszy Świętej. Za udział w tym nabożeństwie zyskuje się odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać również w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O dobry i najsłodszy Jezu…”.
 6. Gorzkie Żale w Draganowej i Makowiskach w niedziele po Mszy Świętej. Natomiast w Kobylanach po Mszy Świętej o godz. 11.00.
 7. W środę po Mszy św. zbiórka ministrantów.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. spotkanie Oazy dorosłych.
 9. W sobotę po Mszy św. w Kobylanach spotkanie dla uczniów klasy 7 SP w ramach przygotowania do bierzmowania.
 10. Pragniemy bardzo podziękować Ks. Klerykowi i grupie lektorów za prace w kościele.
 11. W tym roku Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się w Dukli w dniach 12-14 kwietnia. Chętnych na wyjazd prosimy o zapisy u ks. Piotra do 10 marca.
 12. Bóg zapłać rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Prosimy o podjecie tego trudu kolejne rodziny.Intencje modlitewne:
  • Ogólna: Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane.
  • Diecezjalna różańcowa: O dar dobrego przeżycia Wielkiego Postu i szczerego nawrócenia dla wszystkich.