UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ „B”

  1. Dzisiaj kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  2. W czwartek /15.06./ Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. w następującym porządku Kobylany: 8.00 i 11.00 nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, w Draganowej o 9.00, w Makowiskach o 9.30.

Procesje odbędą się w każdym z kościołów. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w Kobylanach w koło kościoła: 1 – Sulistrowa, 2 – Wolica, Zagrody i domy za stadionem, 3 – Myszkowskie i rodziny od lasu, po stronie cmentarza aż do ronda i w stronę  Łęk, 4 – Pozostałe rodziny.  Draganowa: Prosimy o przygotowanie ołtarzy róże różańcowe.  Makowiska – każdy okręg przygotowuje swój ołtarz.

Przez całą oktawę procesje w Kobylanach po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami, dzieci komunijne w swoich strojach.  Prosimy o przygotowanie także obrazów, figur i feretronów.

  1. Wzorem lat poprzednich proszę o pomoc Straż Pożarną.
  2. W czwartek będzie wyjazd do Rzeszowa na koncert Jednego Serca, Jednego Ducha. W Kobylanach przy kościele o 16.30, w Draganowej o 16.35, w Makowiskach o 16.45. Powrót do Kobylan około 24.00.
  3. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. Abp Adam Szal.
  4. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Rafał Wierdak i Anna Czernij /I/.
  5. Bóg zapłać rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Prosimy o podjecie tego wyjątkowego trudu kolejne dwie grupy rodzin.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi w tygodniu. Spowiedź w Makowiskach i Draganowej w środę od 15.45, w Kobylanach w piątek od 17.00.
  7. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.00.
  8. W sobotę na godz. 11.00 zapraszamy dzieci, które zapisały się do gry terenowej. Prosimy wziąć ze sobą cos do picia i nakrycie głowy. Po zakończeniu gry będzie ognisko, na które należy zabrać kiełbasę.