XXX NIEDZIELA ZWYKŁA „A”  

 1. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. będzie następujący: W Draganowej o 9.00, w Makowiskach o 10.00. natomiast w Kobylanach o 8.00., 11.00 z modlitwami i procesją za zmarłych na cmentarz. Proszę przygotować do procesji obrazy, feretrony i chorągwie. Szczególnie proszę o pomoc naszą Straż Pożarną o zabezpieczenie bezpieczeństwa podczas procesji.
 2. Przypominamy, że w te dni są okazją do zadumy i refleksji nad przemijaniem życia. Zgodnie z nauczaniem papieża Franciszka przestrzegamy przed przeszczepianiem obcej i niebezpiecznej tradycji Halloween.
 3. W listopadzie istnieje możliwość zyskiwania odpustów za zmarłych. Odpust zupełny – warunki: wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, oraz spowiedź, komunia św., oraz odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz: w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny pobożne nawiedzenie kościoła, a w pozostałe dni miesiąca, nawiedzenia cmentarza i odmówienie wcześniej wymienionych modlitw. W dniach 1-8.11. zyskujemy odpust zupełny, a w pozostałe dni cząstkowy.
 4. Jak co roku, przed cmentarzem ministranci będą zbierać datki na odnowienie nagrobka trzeciego z kapłanów.
 5. We czwartek /2.11./ Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. o 6.30 i o 18.00 w Kobylanach, w Draganowej o godz. 16.30, w Makowiskach o 16.00. Po Mszach świętych na dojazdach procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. Spowiedź Święta w Makowiskach w piątek od godz. 16.00, a w Draganowej w czwartek od godz. 16.00.
 8. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 8.00.
 9. W tym dniu Msze Święte w Makowiskach i Draganowej o godz. 16.30.
 10. W piątek spowiedź św. od godz. 17.00., a następnie o godz. 18.00. Msza św. i nabożeństwo.
 11. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
 12. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 13. Również w przyszłą niedzielę modlitwy za zmarłych na cmentarzu morowym o godz. 14.00.
 14. Serdecznie dziękujemy młodzieży i dorosłym za sprzątanie cmentarza. Bardzo prosimy, aby zachować porządek na cmentarzu także po Świętach.
 15. Zostały wyłożone kartki wspominkowe – będą odczytywane od soboty, proszę nie zabierać nadmiernych ilości tych kartek.
 16. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Waldemar Wierdak i Ewa Gawron /II/.
 17. Bóg zapłać rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Prosimy o podjecie tego zaszczytnego trudu kolejne rodziny.
 18. Dziękujemy scholii z Makowisk za przygotowanie wczorajszego nabożeństwa.