VIII NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Pragnę zachęcić do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.
 2. W sobotę święto św. Kazimierza Królewicza.
 3. W tym tygodniu /10.02./ przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40 dniowy Okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Obowiązuje on wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast ilościowy tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. W miarę możliwości wstrzemięźliwość powinni zachować wszyscy.
 4. W Środę Popielcową w Kobylanach Msza św. o godz. 6.30                 i 18.00. W Draganowej i  w Makowiskach o godz. 16.30. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu, jako znak łączności z całym Kościołem.
 5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Makowiskach w piątek o godz. 16.30. poprowadzi młodzież, w Draganowej w czwartki bezpośrednio po Mszy Świętej,  a w Kobylanach w piątki po Mszy Świętej. Za udział w tym nabożeństwie zyskuje się odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać również w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O dobry i najsłodszy Jezu…”.
 7. Gorzkie Żale w Draganowej i Makowiskach w niedziele po Mszy Świętej. Natomiast w Kobylanach po Mszy Świętej o godz. 11.00. w związku z tym, zmiana tajemnic różańcowych na Sumie.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 9. Spowiedź Święta w Makowiskach w środę od godz. 16.00., a w Draganowej w czwartek od godz. 16.00.
 10. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 8.00.
 11. W tym dniu Msze Święte w Makowiskach i Draganowej o godz. 16.30.
 12. W piątek spowiedź św. od godz. 17.00., a następnie o godz. 18.00. Msza św. i Droga Krzyżowa.
 13. Bóg zapłać rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Prosimy o podjecie tego trudu kolejne rodziny.