I NIEDZIELA ADWENTU „A” 

 1. Dziś początek Adwentu. Rozpocznie się nowy rok duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Idźcie i głoście”.
 2. We wszystkie dni Adwentu, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, będzie sprawowana Msza Święta o Matce Bożej, zwaną Roratnią.
 3. Od poniedziałku rozpoczniemy Msze Święte Roratnie o godz. 6.30. Zapraszamy do udziału w nich szczególnie dzieci i młodzież. Prosimy, aby przynosić ze sobą lampiony, z którymi dzieci będą podążać w procesji spod chóru do ołtarza.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. Spowiedź Święta w Makowiskach we środę od godz. 16.00, a w Draganowej w czwartek od godz. 16.00.
 6. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 8.00.
 7. W tym dniu Msze Święte w Makowiskach i Draganowej o godz. 16.30.
 8. W piątek spowiedź św. od godz. 17.00., a następnie o godz. 18.00. Msza św. i nabożeństwo.
 9. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na renowację nagrobka ks. Jana Barcia, szczególnie dziękujemy pani Stanisławie Kordyś z USA.
 10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Wszystkich, którzy pragną stanąć w obronie małżeństwa i rodziny przez poparcie dla Europejskiej inicjatywy obywatelskiej: „Mama, tata i dzieci” prosi się o złożenie swojego podpisu wraz z numerem pesel na kartkach wystawionych pod chórem do przyszłej niedzieli.
 12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Prosimy o podjęcie tego trudu kolejne rodziny.
 13. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pomoc dla Domu księży Emerytów „Emaus”.
 14. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom. Taca przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 15. Planujemy skorzystać z programu Ministerstwa Ochrony Środowiska dofinansowania izolacji termicznej budynków plebanii i domku ks. Kanonika. Z przyczyn formalnych nie możemy z niego skorzystać w odniesieniu do budynki kościoła. Dofinansowanie jest częściowe, w 80% dlatego bardzo prosimy o składanie ofiar na ten cel w wysokości przynajmniej 50 zł w podpisanych kopertach.