XVI NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 

1.     W sobotę święto św. Brygidy Szwedzkiej, ogłoszonej niedawno Patronką Europy.

2.     W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, obchodzonym 25 VII, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. będzie sprawowany obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. W Draganowej i Makowiskach po Mszach  Świętych. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3.     Od 20 VII w naszej Archidiecezji będziemy gościć młodzież przybywającą na ŚDM- Kraków 2016.

4.     W sobotę o godz. 11.00. Uroczysta Msza Święta z okazji obchodów 750-lecia istnienia Kobylan, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Stanisława Jamrozka. Następnie poświęcenie pomnika św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian.

5.     Zapowiedzi: Janusz Walczak i Monika Lągawa /II/.

6.     Bóg zapłać rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Prosimy o podjęcie tego zaszczytnego trudu kolejne rodziny z Sulistrowej.

7.     W poniedziałek od godz. 15.00. odbędzie się sprzątanie cmentarza. Warto to uczynić, ponieważ niektórzy z zaproszonych gości na 750-lecie naszej miejscowości mogą zachcieć podejść na naszą nekropolię, by tam pomodlić się za swoich bliskich zmarłych. Byłoby dla nas wstydem, gdyby cmentarz był zaniedbany. Za wykonaną tam już pracę pragnę serdecznie podziękować naszym strażakom.