UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIETSZEJ  

  1. Z dniem dzisiejszym kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  2. W czwartek /26.05./ Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. w następującym porządku Kobylany: 8.00 i 11.00 nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, w Draganowej o 9.00, w Makowiskach o 9.30. Procesje odbędą się w każdym z kościołów. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w Kobylanach w koło kościoła: 1 – Sulistrowa, 2 – Wolica, Zagrody i domy za stadionem, 3 – Myszkowskie i rodziny od lasu, po stronie cmentarza aż do ronda i w stronę  Łęk, 4 – Pozostałe rodziny.  Draganowa: 1 – Anna Chodak, 2 – Dąbrowska Maria i Malczewska Elżbieta, 3- Jastrzębska Lucyna, 4 – Słowik Marzena i Gondek Anna. Makowiska – każdy okręg przygotowuje swój ołtarz. Przez całą oktawę procesje w Kobylanach po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami, dzieci komunijne w swoich strojach.  Prosimy o przygotowanie także obrazów, figur i feretronów.
  1. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Grzegorz Stadnicki i Monika Hac /I/; Mateusz Belczyk i Patrycja Borek /II/.
  2. Dyrektor szkoły w Makowiskach wraz z Gronem Pedagogicznym i Radą Rodziców zaprasza na Piknik Rodzinny. Odbędzie się on przy Domu Ludowym i stadionie w Makowiskach  29 maja od godz. 14.00. Przygotowane są liczne atrakcje i konkursy.
  3. Wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha o 16.00 z Makowisk przy kościele; o 16.15 w Draganowej również przy kościele i o 16.20 w Kobylanach przy rondzie.
  4. Dziękujemy za troskę o kościół. Prosimy o podjęcie tego trudu rodziny z dalszej części Myszkowskiego.