ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA KOBYLANY, 2015-12-27

  1. W czwartek /31.12./ zakończenie Roku Pańskiego 2015. Za udział w nabożeństwie i odmówienie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msza św. w Makowiskach i Draganowej o godz. 14.00. W Kobylanach o 16.00.
  2. W piątek /1.01./ Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi – dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w niedziele. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
  4. Za tydzień, w niedzielę, zmiana tajemnic różańcowych. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 16.00.
  5. Również w przyszłą niedzielę przedstawione będą jasełka, przygotowane przez młodzież i dzieci naszej parafii. Początek godzinie  16.00, w Sali Domu Ludowego. Młodzież będzie zbierać ofiary na wyjazd wakacyjny. Serdecznie zapraszamy.
  6. Pragnę gorąco podziękować za: podarowane choinki, przygotowanie szopki, wystrój kościoła, panom organistom i scholi z Kobylan i Makowisk za piękny śpiew oraz panom kościelnym.
  7. We wtorek i środę rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską w Makowiskach. W związku z tym Msze Święte w dni powszednie, przez cały czas „Kolędy”, będą tylko rano. Dalszy ciąg kolędy podamy w Nowy Rok.
  8. Bóg zapłać rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Prosimy o podjęcie tego zaszczytnego trudu kolejne rodziny.